Ing. Kristýna Jandíková - interiérový designér info@xtina-design.cz +420 775 109 957

Zpět do komerčních interiérů

Projekt zaměstnaneckého prostoru v bývalém areálu Baťova závodu ve Zlíně pro firmu Geniczech - M, spol. s r.o.

Oslovila mě firma , která sídlí v bývalém baťovském areálu a požádala mě o spolupráci na vytvoření zaměstnaneckého prostoru.

Jejich požadavkem bylo vytvořit víceúčelovou místnost na 60m2, kde se měl vlézt kuchyňský kout, jídelní stůl pro 6 osob, ale také sedací souprava, plátno, posilovací stroj, nebo boxovací pytel.
Zadání bylo zajímavé a netradiční a tak mě práce velmi bavila. Líbila se mi myšlenka firmy a to starat se o své zaměstnance a umožnit jim pěkné pracovní prostředí. Kéž by takových firem do budoucna přibývalo.

Snažila jsem se cítit Genius loci továrny. Důležitost jsem kladla na pohodlí zaměstnanců. Také jsem chtěla, aby prostor byl moderní s prvky industriálního stylu. Proto jsem použila do návrhu například původní technický lustr, který jsem zavěsila nad jídelní stůl. Ten jsem mimochodem objevila zaprášený na půdě firmy. Další osvětlení jsem doplnila o visící žárovky na textilním kabelu, které jsou možné variabilně přemisťovat.

Nábytek jsem navrhla jednoduchých tvarů. Hlavní barvy v návrhu jsou jemné přírodní světlé barvy a dřevo. Do kontrastu pro oživení je použita hořčicová. Jídelní stůl i stolky k sedací soupravě si firma vyrobila sama, dle mého návrhu a tak se i zaměstnanci podíleli na realizaci.

Věřím, že vedení firmy,ale i zaměstnanci využijí prostor nejen k poobědové kávě, ale také k různých oslavám narozenin, školení, odreagováním se od stresu,nebo příjímání návštěv a tak prostor najde uplatnění a přidá celkové spokojenosti zaměstnanců firmy a respektive jejich majitelů.