Ing. Kristýna Jandíková - interiérový designér info@xtina-design.cz +420 775 109 957

Zpět do komerčních interiérů

Hotelový pokoj inspirovaný cestováním (ON THE ROAD), Antarktida

Druhý návrh hotelového pokoje čerpal inspiraci v Antarktidě. Líbí se mi její vyjímečnost.

Antarktida (název pochází z řečtiny a znamená „naproti Arktidě“ tedy v přeneseném významu „naproti severu“) Je ze všech nejchladnější. Dosud nejnižší zaznamenaná teplota na světě byla –89,2 °C. Vzhledem k drsným klimatickým a přírodním podmínkám je Antarktida obývána pouze vědeckými pracovníky výzkumných polárních stanic mnoha států. Ledovcový štít, který pokrývá pevninu Antarktidy tvoří 80% světových zásob sladké vody. Málo kdo tam byl, návštěvníci hotelu, tuto možnost dostanou :).

Pokoj je jednoduše zařízen v barvách, jako je světle modrá, bílá a béžová. Za čelem postele je výraznější tapeta Painterly PY1208. Vedle postele jsou umístěny dva "ledové" stolky Clear Ilusion. Stůl Illusion je designovým zhmotněním prosté krásy a plné funkčnosti. Mě baví jeho subtilnost a oceňuji jednoduchý nápad. Pokoj jsem nechtěla přeplnit nábytkem. Chtěla jsem ho čistý a jednoduchý, tak jako sama Antarktida je. Sem tam nějaký tučnák,led, sníh, hory kámen, nebe, oceán.... :)

Koupelna pokračuje v duchu návrhu pokoje. Na zeď jsem použila nádhernou bílou kulatou mozaiku, kterou jsem umístila do chromované lišty. Tvar má připomínat vločky sněhu. Od mozaiky do stropu jsem navrhla modrou stěrku, která není zakončena jedoduchou linkou,ale je zvrásněna, jako ledovce na obzoru.

V chodbě hraje hlavní roli zrcadlo, které má imitovat ledovou kru. Zároveň prostor pěkně opticky zvětší a prosvětlí.

Věřím, že tento pokoj bude oblíbený a že hotelový hosté si v něm pěkně odpočinou a naberou energii.